Kaip dažnai reikia keisti rekuperatorių filtrus
   12/15/2021 13:38:22
Kaip dažnai reikia keisti rekuperatorių filtrus

Kaip dažnai reikia keisti rekuperatorių filtrus?

Norint suteikti patalpoms ne tik užtikrintą aukštą oro kokybę, bet ir vėdinimo sistemos ilgaamžiškumą, būtina nepamiršti reguliariai keisti rekuperatoriaus oro filtrus. Pirkėjai, įsigiję rekuperatorius, neretai nerimauja, jog nesupras, kada bus tinkamiausias laikas keisti filtrus. Kiekvienas specialistas sutiks su tuo, jog nėra tinkamiausio laiko, kada reikia juos keisti, kadangi tai priklauso nuo kelių veiksnių: įsigytų filtrų kokybės, būsto dydžio, vietos, įrengimo laiko ir sezono.
Naudojantys pigesnius rekuperatoriaus filtrus, pavyzdžiui, stiklo pluošto filtrus, turėtų žinoti, jog juos reikia keisti dažniau. Aukštos kokybės oro filtrai pranašesni už pigesnius tuo, jog juos įsigijus, galima keisti kur kas rečiau. Pirkėjai neretai nustemba sužinoję, jog oro filtrų keitimo periodai gali skirti ne savaitėmis, o net mėnesiais. Pavyzdžiui, įsigijus pigų, nekokybišką oro filtrą, jį teks keisti vos po 30 dienų. Turintys aukštos kokybės oro filtrą, gali nesirūpinti jo keitimu net pusę metų. Tai vienas iš daugelio pavyzdžių, kai perkant brangesnę prekę galima iš tiesų sutaupyti nemažą sumą. Pagalvokite, kiek tektų mokėti, jeigu vietoje 2 oro filtrų per metus, tektų įsigyti 12?
Daugiau dėmesio ir pinigų skirti teks tiems, kurie apsigyveno naujos statybos namuose. Deja, bet pirmuosius pusę metų filtrus teks keisti kas du mėnesius net ir tuo atveju, jeigu pasirinkote aukštos kokybės gaminius. Naujos statybos pastatuose užsilieka statybinių medžiagų dulkių, todėl tenka dažniau keisti oro filtrus, jog būtų galima užtikrinti kokybišką rekuperatorių veiklą. Reikia pastebėti ir tai, jog daug nešvarumų turintis oro filtras kenkia ne tik rekuperatoriaus sistemos veikimui, bet ir jūsų bei aplinkinių sveikatai.
Ne mažiau svarbūs faktoriai, į kuriuos būtina atsižvelgti, yra būsto vieta, dydis ir, žinoma, sezonas. Užmiestyje gyvenantiems žmonėms šiuo atveju pasisekė. Galima pastebėti, jog miestuose yra kur kas daugiau taršos, todėl tiems, kurie turi nuosavą namą, gali tekti keisti oro filtrus šiek tiek dažniau. Džiaugtis gali ne tik gyvenantys užmiestyje, bet ir turintys nedidelį būstą. Kuo mažesnis būstas, tuo rekuperatorius mažiau apkrautas, todėl tenka rečiau keisti oro filtrus. Sezonas yra ypatingai svarbus aspektas. Būtina atkreipti dėmesį, jog vasaros metu oras yra sausesnis, ore būna kur kas daugiau dulkių nei šaltuoju metų laiku. Taigi, tenka pripažinti, jog dažniau oro filtrus keisti reikia tiems, kurie gyvena dideliame name mieste ir mėgaujasi šiltais orais kiekvieną dieną.

Sužinoti, kaip dažnai reikia keisti oro filtrus, labai lengva. Jums reikės tik kas du mėnesius juos patikrinti. Patikros metu atkreipkite dėmesį, ar jie švarūs. Jeigu ne, tuomet pakeiskite juos.

Kodėl reikia keisti oro filtrus?

1. Oro filtrus reikia reguliariai keisti, jog galėtumėte apsaugoti ventiliacijos kanalus nuo nešvarumų
2. Laiku pakeisti oro filtrai padės sumažinti dulkių, grybelių bei bakterijų kiekį;
3. Užtikriname, jog laiku keičiant oro filtrus, rekuperatorius veiks produktyviau;
4. Oro filtrus reikia keisti, jog būtų galima sumažinti triukšmą, kurį kelia oro kanalai.

Komentarai

Prisijungti arba prisiregistruoti norint komentuoti

Sekite mus Facebook'e